Motivacioni vikend – proleće 2021.

Jedna od najlepših, tradicionalno održavanih aktivnosti našeg Društva, posvećen pretežno novim članovima jeste motivacioni vikend. Mladi članovi su čari terena, kao i timski rad  Društva, iskusili u Specijalanom rezervatu prirode „Zasavica”. Kao i svake godine vreme smo ispunili brojnim zanimljivim  aktivnostima. Jedna od najzanimljivijih i među „novajlijama” najpopularnijih aktivnosti su šetnje, koje uglavnom pružaju priliku upoznavanja mladih sa aktivnostima različitih sekcija našeg Društva. Ove godine se možemo pohvaliti istraživačkim duhom koji nas je naveo da nađemo gljive Geopora arenicola i Mitrophora semilibera i mnoge druge značajne vrste. Geopora arenicola predstavlja novi nalaz za ovaj Specijalni rezervat prirode.  Šetnju nam je ulepšala i redovna ali retka i malobrojna prolaznica ovog područja, ptica Gallinago media u narodu poznata kao šljuka livadarka. Pored šetnje organizovan je kviz znanja, edukativno zabavnog karaktera, čiji su pobednici odneli slatke nagrade. U večernjim satima članovi su imali priliku da uživaju u lepoti noćnih leptira, privučenih uz pomoć belog platna i lampe od strane članova entomološke sekcije.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *